• Kategorie blogu
Blog
Laserové gravírování na dřevěné kazety
15.09.2023
Laserové gravírování na dřevěné kazety
Chcete někoho okouzlit ? I to umíme a víme jak ................ číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kdo je BARTIDA ?
28.11.2021

Kdo je BARTIDA ?

Bartida nejenom značka likéru…

Píše se rok 2006 a dva pánové Petr Dzurec a Miroslav Zoul zakládají novou firmu na distribuci alkoholických nápojů na českém trhu. Postupem času se nabaluje distribuční portfolio a z malé firmy se stává plnohodnotný konkurent.
Na samém počátku má Bartida hned několik silných značek v distribuci, jako třeba Legendario či řadu likérů De Kuyper. Za celou dobu působení firmy se vystřídalo mnoho různých distribučních značek. Některé přišly a odešly, jiné setrvaly. Postupem času se ale přidává výroba likérů a pálenek. U samotného zrodu to byla Zelená BARTIDA, která položila základní kámen řadě Bartida Originál. Ta dnes v sobě uchovává 8 likérů a 4 ovocné pálenky.

Základní myšlenka byla udělat prémiový produkt, který se oddělí od silné konkurence svojí kvalitou. Pokud zůstaneme u Zelené, tak se například odlišuje tím, že kromě velejemného lihu je použito  vinného destilátu a hlavně přírodních výtažků z máty peprné. Vyrábí se metodou studené macerace tedy máta se louhuje v lihu bez zahřívání. Tento postup je jemnější vůči macerované surovině. Za svou jedinečnou lahodnou chuť vděčí Zelená použití vinného destilátu a vyváženému poměru alkoholu a cukru. A hlavně na rozdíl od jiných likérů dlouhodobě osvěžuje dech. Doporučujeme vyzkoušet tzv. Vítr z hor, tedy zelenou s kapkou Alpy Francovky na vrch.

Jako další produkt z řady Bartida Originál stojí za povšimnutí BARTIDA Vaječňák. Ten je charakteristický nejvyšším podílem vaječných žloutků mezi českými vaječnými likéry. Obsahem žloutků 140 g/l se tak řadí mezi top lahve z celé řady. Původně tento produkt vznikl jako dárek pro zákazníky společnosti Bartida. Hned se však tak ujal, že před Vánocemi, si lidé dnes chodí pro celé kartony této laskominy. Pokud byste si chtěli něco dobrého z něho připravit, doporučujeme kafé bonbon. Tedy 2 cl Vaječňáku na dno šálku na kávu a přímo na to pustit malé espresso. Věřte, že takovou to příjemně sladkou a lahodnou tečku za Vaším obědem jste už dlouho neměli.

Pokud patříte mezi fanoušky hospodských míchaček, nesmí Vám uniknout Bartida Griotka. Bez ní by nešla udělat taková klasika jako je mozek ( mozek je vaječňák a griotka navrstvená na sebe ). Prolínající tekutiny pak připomínají náš nejchytřejší orgán v těle. Griotka svojí jemností a ovocností připomíná višňový kompot u babičky na chatě, protože svou charakteristickou sladkokyselou chuť získává macerací opravdových zralých višní.

A co se stane když smícháte tuzemák a griotku? Přeci čert. Ano i tento skvost můžeme najít v řadě likérů Bartida. S jistým nádechem recese a nostalgie byla tato láhev zařazena do portfolia jako poslední. Je to unikát, který baví své hosty nejen názvem, ale především svojí chutí.

A jaký byl osud společnosti v posledních letech? Firma Bartida jako taková, se stala na jaře roku 2019 součástí společnosti Stock-Plzeň Božkov. Na výrobě likérů se však vůbec nic nezměnilo. Stále jsou vyráběny na stejném místě a ve stejné kvalitě. Konkrétně je vyrábí společnost Metelka. Pan Metelka je jeden z nejlepších likérníků na českém trhu. Stojí za spousty zajímavých projektů a proto není divu, že stál i u zrodu řady likérů Bartida.

Ať už si vyberete třeba Hrušku nebo Hořkou, věřte že nešlápnete vedle. Každá lahev je opravdový skvost mezi likéry.

Na zdraví.

P.S. Bacha, likéry Bartida jsou hrozně návykové, pijte raději s Mírou. Nebo třeba s Karlem. Prostě v dobré společnosti.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Laserové gravírování do dřeva

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ