• Kategorie blogu
Blog
Od rybníku po modrou kořalku
08.05.2023
Od rybníku po modrou kořalku
Palírna Modrá na hanácku je skvělá volba pro labužníky skvělých pálenek a výjimečného zázvorového likéru ... číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Od rybníku po modrou kořalku
08.05.2023

Od rybníku po modrou kořalku

Dnešní destilaterské okénko bude i tak trochu cestopis spojený s námětem na krásný víkend. Řeč je o značce Skanzen Modrá. Ta se vyrábí ve stejnojmenném areálu, který leží kousek od Uherského Hradiště, což je nedaleko Zlína. Palírna je umístěna hned vedle hotelu s restaurací, která je vyhlášená svojí výbornou kuchyní. Opět jsme mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

 
Celý komplex nabízí však mnohem více než jen pálenku a postel. Nabídne program pro celou rodinu. Hlavním tahounem je Archeoskanzen Modrá - Velkomoravské sídliště středního Pomoraví. Jedná se o rekonstrukci starodávné vesnice a života lidí na venkově.
Pokud jste však fanoušek zvířectva, můžete prozkoumat zdejší terárium, což je mimochodem největší terarijní expozici na Moravě. Jestli že nemáte rádi hady, ale jste spíše akvarista, doporučujeme zdejší botanickou a sladkovodní expozici Živá voda. Dokonce je možnost projít proskleným tunelem pod hladinou rybníka.
Z nealkoholické zábavy zde můžete ještě najít Kostelík Sv. Jana Křtitele, tržnici nebo stezku kolem rybníků.

 
Celý areál je opravdu krásný, ale poťme na pořádnou zábavu. V útrobách stavení se ukrývají dvě skvělé stezky. Dali by se nazvat jako vinná a nevinná. Vinná stezka v sobě ukrývá šanci degustace 104 druhů vín, z toho 64 ze slovácké podoblasti. Vše funguje na jednoduchém principu, kdy vína jsou zakonzervována v chladících boxech a vy si jen navolíte degustační vzorek. Na stejném principu je postavena i slivotéka, slivovicová nebo prostě jen pálenková stezka. V samoobslužných dávkovacích automatech, By the glass, můžete ochutnávat přes více jak 72 druhů slivovic, pálenek a likérů českých lihovarů. Samozřejmě i zdejší produkci.
No a to se dostáváme k té hlavní části tohoto článku a to je palírna. Krásná majestátní kolona, která se pyšní za prosklenou stěnou, je chloubou zdejšího stavení. Pálenice Skanzen láká na nádhernou dvoukotlovou pěstitelskou pálenici o objemu 300l, ale i pětistupňovou kolonu na 170l. Pálenice se snaží přednostně podporovat místní pěstitele ovoce a proto ingredience na své pálenky nakupuje hlavně od nich. Jestli ale můžeme něco vypíchnout, tak je to zdejší meruňkovice. Tento skvost je lahodný, plný chutě a pálenka padá do bříška jako po másle. Napomohla tomu volba přezrálých meruněk a odstranění pecek před kvašením. Nejenom meruňkovici najdete u nás na eshopu

Tímto ale výčet skvělých pálenek nekončí, můžete zde najít třeba rynglovicu, višnovicu či odrůdovou slivovici Durancii, což je jednodruhová pálenka z odrůdy Durancie. Jde o švestku, která jde obvykle špatně od pecky, destiluje se proto i s peckou, tak jak je na Slovácku zvykem. Pokud jste fanoušek něčeho trochu pikantního, nebo Vás trápí nějaké neduhy,  doporučujeme Zázvor. Ten vychází z místní vínovice, v které se nechá vymacerovat zázvorový kořen, místní med a špetka citrónu. Výsledkem je velmi příjemný tradiční likér s ostrou chutí po zázvoru a léčebnými účinky. Pro nic za nic této lahvi místní obyvatelé neříkají AQUA VITAE, neboli voda života.
Ať se zde rozhodnete strávit víkend či udělat nevinnou party, jedno je zaručeno. Budete se zde královsky bavit a bude Vám zde chutnat.

Na zdraví

P.S. Modrá je dobrá…

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Na zakázku vlastní etikety

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ