• Kategorie blogu
Blog
Laserové gravírování na dřevěné kazety
15.09.2023
Laserové gravírování na dřevěné kazety
Chcete někoho okouzlit ? I to umíme a víme jak ................ číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Tradiční české likéry Božkov a ....
22.08.2021

Tradiční české likéry Božkov a ....

Božkov likéry, kde a proč vzniknuly 

 

Naše republika je vyhlášena konzumací všech možných likérů. Kdo z vás si nedal v životě sedm piv a jednu zelenou v hospodě, jako by nebyl. Není výjimka, že hospodští štamgasti a výčepní míchají absurdní kombinace s ještě absurdnějšími názvy. Jako třeba mozek ( griotka s vaječňákem ), cikán v trávě ( tuzemák se zelenou) a mnoho dalšího.

Jedna z nejstarších firem, a také největších, která se výrobou likérů zaobírá, se jmenuje Božkov, přesněji Stock Plzeň Božkov. Myslíme, že představovat Božkov tuzemák, který má ve znaku legendární plachetnici, není třeba. Jedná se o nejprodávanější položku v celé řadě likérů z Božkova a o jeden nejvíce prodávaných alkoholů na českém trhu. Největší prodeje jsou vždy v období před Vánocemi, kde každá správná hospodyňka z něho peče a dělá domácí vaječňák a každý správný „hospodiň“ ho při vánočních přípravách pije samotný. Prostě Božkov tuzemský je součástí českých Vánoc již mnoho let.

Ona i samotná značka je na české likérové scéně již mnoho let. Například Božkov Tuzemský, tehdy ještě pod názvem „Tuzemský Rum“, byl uveden na trh v roce 1948. A už tenkrát měl na etiketě typickou plachetnici, která je zde do dnes.  Dokonce historie Božkovu sahá až do roku 1920, kdy byla spjata s příchodem Lionella Stocka, který zde zakládá dceřinou společnost zaregistrovanou pod jménem Stock Cognac Medicinal.

Další velmi populární je Božkov zelená. Ta se také nachází na předních příčkách v prodejích řady Božkov likérů. Kombinace mátové chuti, sladkosti a nižších procent alkoholu, ji činí velmi populární.
 I přes snahy prodejců používat zelenou také v drincích, její největší spotřeba je tzv. „ na hulváta“, tedy samotná na panáky. Mnoho žen nechce také pít nic silného, aby nebyly, lidově řečeno, rychle na plech. Proto rádi šáhnou po likérech, které mají často pouze kolem 20% alkoholu.

Pokud tedy chcete potěšit svoji drahou polovičku, neváhejte ji objednat u nás na Destilerce nějaký dobrý likér. Ať už to bude něco z Bartidy, Blatné, Božkovu nebo od společnosti Likr. Tím, že jsme už většinu destilerek v Čechách navštívili, mužeme s klidným svědomím prohlásit, že čeští likérníci patří ke světové špičce. Na zdraví…

p.s. v Karibiku mají kliku, že kotvíme jen na rybníku.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Laserové gravírování do dřeva

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ