• Kategorie blogu
Blog
Sejdeme se na Svachovce :-)
18.08.2022
Sejdeme se na Svachovce :-)
Znalci české whisky určitě ano, a co je zde tak jedinečného ? ... číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Proč destilát stojí to co stojí a proč mám pocit, že hypermarket je levnější
21.10.2019

Proč destilát stojí to co stojí a proč mám pocit, že hypermarket je levnější

Občas tady na diskuzích nebo na Facebooku zaznamenám téma proč slivovice stojí 400Kč, když "dobrou" švestku seženu v supermarketu za 150Kč. Zásadní rozdíl je v tom, že v tomto případě v supermarketu kupujete pravděpodobně lihovinu a né pravý ovocný destilát. Na cenu v tomto případě má  vliv z čeho to bylo vyrobené, jak probíhala výroba a co to vlastně stálo. Jednoduše řečeno, lihovina v tomto případě je složená z lihu, vody a vybraného aromatu "švestky", který se smíchá a sleje do lahví. Tzn legislativa správně tento výrobek nedovoluje nazývat slivovice ,a tak se dneska udává popisek například "moravská švestka, švestka, zralá švestka".

Zatímco pravý destilát se musí zakládat z protříděného ovoce,na 1litry destilátu potřebujete 12kg švestek=120Kč, hodně dobrého ovocného kvasu ,který musel zrát několik týdnů. Pak kvas prochází destilací v destilačních kotlích , kde první a poslední část destilátů se musí vyhodit (úkap a dokap) a jak to přesně načasovat je uměním mistrů paličů. Jak vidíte proces, náročnost výroby a vstupní suroviny zabírají výrazně delší čas a čas jsou náklady, proto je cena za toto pravé přeměněné ovoce do kapalné podoby o něco vyšší.  Pak to ale právem můžete nazývat slivovicí nebo švestkovým destilátem a zákazník vždy ví co vlastně koštuje :-)

Pak tady ještě může dojít k porovnávání skutečně pravých ovocných destilátů, ale rozdíl v cenách je jen minimální, u nás na Destilerka.cz máte tu výhodu, že nemusíte nikam chodit, někde čekat, stačí párkrát kliknout a lahvinku máte na cestě :-) ale hlavně u nás máte k dispozici největší výběr českých ovocných řemeslných destilátů, jako nemá nikdo jiný v Čechách.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Na zakázku vlastní etikety

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Ne, 10-19 hod.)

Jsme čeští dobrodruzi v prémiovém alkoholu

Rozhodli jsme se, že pomůžeme českým výrobcům a pozvedneme znalost českého rukodělného prémiového a luxusního alkoholu nejucelenější nabídkou na našem eshopu. Protože osobně známe téměř všechny licencované destilatéry v Česku, tak s nimi pečlivě vybíráme správný sortiment pro náš eshop. Chceme, abyste viděli neskutečnou šíři jak druhovou, tak i zeměpisnou. To má své výhody, kdy můžeme přijít s velmi limitovanými edicemi a zároveň nevýhody, kdy se na každého nedostane. Ke každé lahvi pohlížíme s respektem, který si plně zaslouží, tak jako všichni, kteří se podíleli na tom, že může být na Vašem stole. S citem, láskou a pečlivostí se o lahve staráme a balíme. S radostí Vám lahvinku dodáme.

Pavel Švarc - zakladatel

O nás
Instagram logo

Sledujte nás a sdílejte fotky vašeho oblíbeného pití s hashtagem #destilerka

Powered by DESTILERKA.CZ