• Kategorie blogu
Blog
Jak jsme byli v Agnes
26.01.2023
Jak jsme byli v Agnes
Jak jsme byli u tetičky Agnes prozkoumat tajemství číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Co nevíte asi o destilérce ve Vizovicích
15.09.2021

Co nevíte asi o destilérce ve Vizovicích

Česká tradice se jménem R.Jelínek

Někdy koukáme na velké a úspěšné firmy skrz prsty a říkáme si, že produkce velkých objemů musí mít dopad na kvalitu produktu. Ale vážně to tak je?  Stejně tak se někdy mezi lidmi objeví i jedinci, kteří zarputile tvrdí, že nejlepší pálenka je ta domácí a že Jelínek to dělá všelijak. Firma Rudolf Jelínek ovocné skvosty se rozrostla do velké firmy a zná ji prakticky každý Čech. Její produkty se tak staly jakým si měřítkem kvality a častým terčem srovnání s konkurencí. Jedno pořekadlo říká, že když Vás někdo kope do zadku, znamená to, že jste ten ve předu.

Každému takovému škarohlídovi bych doporučil navštívit destilerii, kde tato společnost sídlí. Tedy Vizovice kousek od malebného Zlína. Hlavně když si vás vezme pod své ochranné křídla obchodní ředitel a tvář společnosti Rudolf Jelínek, pan Míra Motyčka.

I my z DESTILERKA.cz jsme měli to štěstí, že jsme mohli strávit krásný čas s panem Motyčkou ve výrobě a hlavně ve skladech firmy Rudolf Jelínek. Pokud by vás zajímal rozhovor s tímto mužem, najdete ho brza na našem You Tube kanálu zde 

Návštěva palírny nám úplně otevřela oči. Nadšením a úžasem, co všechno tato palírna dělá a hlavně jaké skvosty se ukrývají v jejich halách, kde odpočívají různé spirity v nejrůznějších sudech. Po velmi obsáhlé ochutnávce a výkladu, musíme čestně prohlásit, že tato firma je jedna z nejlepších na českém trhu, která produkuje alkohol. ( jééé to zase bude nesouhlasných komenátářů 😊). Věřte, že to co se ukrývá v sudech této destilerky, jen tak někde nenajdete.
Destilační kolona od věhlasné německé společnosti A.Hollstein
 Není to dáno jen současnou nabídkou, ale také dosti hlubokou historií značky, která sahá do roku 1882, kdy původní pálenici tehdejší majitel Aron Eichen svěřil do rukou Jakubovi Jelínkovi. Ten však vedení palírny po nějakém čase svěřil svému synovi Zikmundovi Jelínkovi. Zikmund měl dva syny, kteří se v roce 1926 rozhodli  jít každý svojí cestou. Rudolf Jelínek zůstal na Razově a firmě dal své jméno, Vladimír pokračoval na původním místě pod původním názvem "Zikmunda Jelínka a synové". Bohužel druhá světová válka a ani posléze vláda rudého bolševického aparátu nebyla pro firmu nejlepším období. Slunce se opět rozsvítilo nad palírnou až v roce 1998, kdy do podniku vstoupila nová skupina akcionářů v čele s Pavlem Dvořáčkem. Firma od tohoto výrazného obratu začala ekonomicky prosperovat a růst.

Dalším důležitým milníkem je rok 2003, kdy firma zakládá vlastní sady, s kterými stále hospodaří do dnešních dnů a neustále je rozvíjí. A ano, nakupuje ovoce i od ostatních dodavatelů a pěstitelů. S rostoucí produkcí a náladovostí matky přírody posledních pár led není možné existovat pouze z vlastních zdrojů. A věřte, většina českých palíren žije z nakoupeného ovoce od dalších dodavatelů. Krásný příklad je i letošní rok, kdy opět sklizeň meruněk není příliš velká. Každopádně něco málo se zachránilo a i proto se zákazníci mohou letos těšit třeba i na Starovickou meruňkovici. Ta dokonce využívá ke zrání sudy, vyrobené přímo ze stromů, kde meruňky rostly. Výroba takových to sudů je opravdu velmi časově a finančně náročná.  To nám věřte.

Dalšími důležitými kroky byl rozvoj za hranicemi České republiky. Obzvláště v Chile firma investuje do rozvoje hruškových sadů a závodu na jejich zpracování. Podle zpráv, které mají naši investigativní degustátoři destilerky.cz se zámořskému obchodu daří a hruškovice Williams ochutnej :-) je zde tuze dobráVšak neváhejte a ochutnejte.

Ano, základní produkty této značky nejsou čisté pálenky daného ovoce, tomu také odpovídá cena lahve. Zbytek portfolia je však plný zajímavých produktů, jako například ročníková slivovice nebo kosher slivovice, která stála u zrodu firmy a stala se jedním z klíčových produktů firmy. Další nemálo důležitý produkt je česká whisky Gold Cock a stejnojmenný Gold Cock gin, který se zařadil do portfolia z důvodů zvyšující se popularity tohoto tipu destilátu.

Mezi další zajímavé produkty firmy R. Jelínek patří pálenky z ostatních  druhů ovoce, které se zde zpracovávají a můžete je najít v lahvích tzv. budíčkách. Ty se nyní dostávají nově i na další maloobchodní místa. Hodně tomu nahrála doba potýkání se s Covidem a zavřené gastro podniky. Lidé začali nakupovat „na doma“ a proto tento krok byl zcela logický. Nyní lze nakoupit základní produkty společnosti R. Jelínek prakticky v každém větším super marketu. Chcete-li ale něco speciálního, jsme tu pro Vás my, destilerka.cz. Ne že bychom se chtěli chválit, ale prostě víme co je dobrý a proto Vám přinášíme to nejlepší od společnosti R. Jelínek.

Na zdraví.

P.S. Jeďte do Jelínka, mají to tam fakt zajímavý a nebo ochutnejte nejdříve u nás :-).

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Na zakázku vlastní etikety

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ