• Kategorie blogu
Blog
Od rybníku po modrou kořalku
08.05.2023
Od rybníku po modrou kořalku
Palírna Modrá na hanácku je skvělá volba pro labužníky skvělých pálenek a výjimečného zázvorového likéru ... číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sudličkova pálenice jak ji neznáte :-)
05.01.2023

Sudličkova pálenice jak ji neznáte :-)

Sudička? Kdepak, Sudlička…

Nebojte se, nedegustovali jsme až do ranních hodin a nemotá se nám teď jazýček. Sudlička je název výrobního závodu, kde se vyrábí a destiluje řada chutných lahví. Byl chmurný podzimní den, počasí tak maximálně na vážnou známost, hospodu anebo palírnu. Tak jsme vyrazili.
Pod názvem Sudlička lze najít řadu jak likérů, tak i pálenek. Samotná značka vlastní dva výrobní závody. Konkrétně Ovocný lihovar Sudlička, který sídlí ve stejnojmenné obci Sudličkova Lhota. Druhý závod, který je vzdálený necelých 50 kilometrů, se nazývá lihovar Sudlička v Hrobicích u Pardubic.
Celý příběh se začíná psát na starobylém zemědělském stavení, které bylo dříve tvrz střežící rušnou obchodní cestu na hrad Potštejn. Matěj Sudlička mu vdechl život a za jeho panování zde proběhla první destilace ovoce. V roce 1918 kupuje usedlost rodina Čižmářova a v roce 1998 zde Igor Čižmář obnovil destilaci ovoce především pro pěstitelské pálení. V roce 2006 kupuje Igor Čižmář lihovar v Hrobicích, obnovuje zde výrobu ovocných destilátů a likérů a navazuje tak na mnoha letou tradici.
V obou těchto závodech můžeme najít také pěstitelské pálení, kterému se věnují po skončení výkupu ovoce od pěstitelů, které trvá zhruba od srpna do října. To, že se jedná v Hrobicích o opravdu pořádnou výrobu a ne žádnou upocenou místní palírničku, dokazuje i velké množství kvasných tanků s objemem v tisících litrech. Konkrétně jich zde najdeme 77.

 
Opusťme vody historie podívejme se na mnohem zajímavější věci, jako zdejší nabídka. Degustace byla samozřejmě součástí prohlídky, takže se s vámi chceme o ni podělit ( cestu domů, ale už po nás nechtějte popisovat ).

Hned na probrání, se slovy „ turka nemáme“, jsme po příjezdu dostali Double Espresso. Kávový likér, který se velmi dobře pije, dominuje mu lahodná chuť silné kávy, je mírně nasládlý a celý zážitek krásně doplňuje voňavá vanilka. Opravdu můžeme prohlásit, že se jedná o jeden z nejlepších kávových likérů na trhu. 
Pokud jste ale spíše fanoušek ořechovek, nesmíte minout místní výstavní klenot -Suldičkova ořechovka. Jemná chuť zelených vlašských ořechů, které se macerovali v lihu 2 až 3 měsíce, v kombinaci s vyváženou sladkosti a jemný dotek směsi bylin…mňam. Tohle je prostě tekuté gastronomické porno. ( v určitém věku vás už více vzruší nákup alkoholu na destilerka.cz, než nejnovější videa na stránkách pro dospělé ).
Pro ty z vás co holdujete sladším ovocným chutím, nabízíme krásný meruňkový likér. Tento produkt se vyrábí macerací  odrůdy velkopavlovických meruněk, které vynikají nádhernou sladkostí. Pro zachování svého unikátního aroma má likér o něco nižší obsah alkoholu než slivovice. Meruňkový likér je ideální volbou jako digestiv po dobrém jídle. Třeba takových meruňkových knedlících. A nebo prostě jenom na kostku ledu a v dobré společnosti.  I když jsme se dnes zaměřili spíše na sladší nabídku od Sudličky, věřte že nemusíte jenom cukrovat, ale můžete se vrhnou na ochutnávku celé řady ovocných pálenek či dalších zajímavých produktů. Neváhejte a klidně nám napište na info@destilerka.cz, co vám nejvíce chutnalo z portfolia této značky.

Mějte krásný den a ať vám sudička předurčí mírné kocoviny.

Na zdraví

P.S. Pijte Sudličku se sudičkou a váš osud bude v cajku. Nebo vám to bude jedno.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Na zakázku vlastní etikety

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ