• Kategorie blogu
Blog
Laserové gravírování na dřevěné kazety
15.09.2023
Laserové gravírování na dřevěné kazety
Chcete někoho okouzlit ? I to umíme a víme jak ................ číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Co je to BOHEMICA ?
13.08.2023

Co je to BOHEMICA ?

Píše se rok 2019, kdy spouštíme jedinečnou záležitost na podporu domácích řemeslných výrobců www.destilerka.cz. Dnes je roku 2023 a máme prochutnanou i nachutnanou lokální řemeslnou výrobu téměř z celé  ČR; tedy přes 400 různých likérů či destilátů od více jak 45 lokálních producentů. Nebylo to jednoduché, ale bylo to rozhodně báječné. Mnoho kvalitních chutí předčilo naše očekávání, protože jsme se původně obávali ,,takového toho našeho domácího vypáleného". Pak přišlo období, kdy jsme se v teamu začali neřízeně slaďovat na tom, co jsou ti naši nejlepší favoriti od nejlepších mistrů svého řemesla. Záleželo nejenom na našich chutích, ale i na zákaznících našeho e-shopu. Když jsme už konečně věděli co jsou ty nejlepší nápoje napříč spektrem likérů, destilátů a ostatních lihovin, přemýšleli jsme, jak to říci zákazníkům. Mohli jsme si vymyslet medaile, různé tituly a ocenění, ale nebylo to ono. Před námi ležel stále jenom pomyslný cár papíru nebo razítka, které se dá kdykoliv upraavit a my chtěli více; nejenom ten skvělý nápoj, ale i odkaz na mistra destilatéra. Proto bylo nasnadě vytvořit novou značku BOHEMICA, jež si nebude hrát na anonymní značku, naopak bude chtít vyzdvihnout toho nejlepšího destilatéra či likérníka v daném druhu nebo příchuti a potvrdit jeho um už na hlavní etiketě.

 

 

BOHEMICA LÁHEV

Jednoduchá a zároveň složitá věc jakou vybrat láhev? Dnes většina řemeslných destilatérů využívá nízkou baculatou lahev, v různých tvarech. I nám se líbila, ovšem všimnuli jsme si, že mezinárodní řetězce ji začaly rovněž využívat pro svoji superlevnou privátní značku a tvářit se jako řemeslná výroba :-( To tedy nebyla ta správná cesta. Pravdou je, že jsme věděli, že budeme chtít BOHEMICU prodávat nejenom na eshopu, ale i v gastronomii, protože právě to je to místo, kdy ji můžete ochutnat a ohodnotit, zda i Vám tak skvěle chutná jako nám. A když bude v gastronomii - věříme že bude určitě chutnat - tak přeci 500ml je málo, proto 700ml je optimální velikost. Pak jsme potřebovali, aby se barmanům skvěle držela a nevyklouzávala. Navíc za barem jsou i skvělé barmanky, které častokrát nemají tak velkou ruku, a proto výsledkem byla kónická lahev odpovídající tvarem barmanskému shakeru, do ruky akorát :-)

 

 

JAK CO NEJMÉNÉ ZATÍŽIT PŘÍRODU

Bohužel vratné láhve na alkohol zatím neexistují a všechny se vyhazují ideálně do tříděného odpadu. Dnes se uvádí, že za rok 2021 bylo domáctnostmi vytříděno téměř 81% skleněného odpadu - což je skvělé. My jsme chtěli najít ještě šetrnější balení k přírodě, proto jsme chtěli najít výrobce, který vyrábí láhve z 99-100% vráceného tedy rycyklovaného skla, a to se nám podařilo. Proto jsou naše láhve první v ČR, které jsou vyráběné pouze z recyklátu a není potřeba těžby nerostných materiálů v přírodě. Ba co dokonce, naše láhve nejsou ani dokonalé a občas mají nějakou to "řemeslnou" chybičku, a nám ty chybočky nevadí a tím minimalizujeme další odpad, který by vniknul během kontroly jakosti při jejich výrobě :-)
 
 
Ochutnali jsme nespočet višňovek z celé ČR, které jsou oficiálně možné prodávat, ale žádná jiná nechutnala tak jako od likérníka Pavla Cermana z podkrkonoší. Její kouzlo tkví ve vysokém obsahu višňové šťávy tradičních kyselek (cca 60% láhve). Ty mají měkkou dužinu a silně barvivou aromatickou šťávu, která po odstopkování sama vytéká. Vůně višňového likéru je středně intenzivní, chuť je krásně šťavnatá, plná a osvěžující. Co je dalším skvělou vlastností, které ostatní višňovky natož griotky nemají, je možnost servírovat jako letní drink Višňovka s proseccem v poměru 1:3 a nebo jako Višňovka ROYAL podávaná se sodou a ledem.
 

 

Nechte si chutnat a můžete se těšit na další skvělé lahvinky :-)

 
Pavel
 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Laserové gravírování do dřeva

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ