• Kategorie blogu
Blog
Od rybníku po modrou kořalku
08.05.2023
Od rybníku po modrou kořalku
Palírna Modrá na hanácku je skvělá volba pro labužníky skvělých pálenek a výjimečného zázvorového likéru ... číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nejlepší český gin
02.12.2019
Komentáře (0)

Nejlepší český gin

Jak by se mohlo zdát, tak Gin nepochází z Anglie a ani není cizí domácí českým mistrům destilatérům.Ale nejdříve popořadě.

Gin je alkoholický nápoj s typickou nahořklou chutí, kterou získává z jalovce. Původem je z Nizozemska, kde v roce 1650 Dr. Sylvius profesor medicíny hledal lék na ledvinové potíže. Smíchal dvě močopudné suroviny olej z jalovcových bobulí a obilný destilát a nazval jej genever (jalovec). Tento nápoj velmi zachutnal anglickým vojákům, a tak si ho přivezli do Anglie a stal se národním nápojem .

Druhým typem ginu, který odvodili angličtí lihovarníci je London Dry Gin, traduje se od roku 1831 a vyrábí se destilací z obilí a přidáním různých bylin, kterých ? To je ale většinou tajemství masterdestilerů J (citrusové plody či kůra, koření, bylinky nic není špatný nápad, jenom to chce dopře namyslet co se k sobě hodí)

Na Destilerka.cz děláme všechno proto, aby jsme měli pro Vás ten nejlepší výběr a vy jste si mohli vybrat ten Váš dobrý český gin.  Jejich obliba raketově roste od roku 2014 a dokonce vybrané žádané limitované značky a jejich série se stali předmětem aukcí.

ŽUFÁNEK OMG , OMFG , GIN Z LAHVE , GIN WAXWING , GINZA GIN , LITTLE URBAN GIN , WINTER GIN , ZAKÁZKOVÉ GINY

ŽUFÁNEK OMG

OMG (Oh My Gin) je bylinkami bohatý a ručně destilovaný gin londýnského typu (bez přidaného cukru - London dry gin) od Žufánka. Je vyroben trojnásobnou destilací 16 jedinečných bylin a koření. Najdete mezi nimi tradiční koření, jakým je jalovec, koriandr, puškvorec, andělika, ale i netradiční v podobě grains of paradise, levandule či lípy srdčité.

ŽUFÁNEK OMFG

OMFG gin od Žufánka je sběratelská záležitost a je následovníkem klasického OMG ginu. V vždy je každoročně upravená receptůra o něco extra. Např. OMFG 2020 obsahuje myrtu obecnou, Myrtus communis. Zbylé byliny a jejich množství je totožné s OMG, tedy jalovec, koriandr, puškvorec, andělika, grains of paradise, levandule, lípa srdčitá a další.

GIN Z LAHVE

V malé rodinné pálenici na Valašsku vznikal Gin z láhve.  Jedná se o českou variaci na klasický London Dry Gin, ve kterém najdete chuť jalovce, koriandru, kořenu kosatce, puškvorce, pomerančové kůry a dalších bylin. Gin z lahve je vyroben metodou "Steeping" - tedy namáčením bylinných složek v lihovém roztoku (v tomto případě destilátu z jalovce). 

GIN WAXWING

Z krásné Destilérky Svach v malebné přírodě u Českého Krumlova pochází tento gin.  Je velmi příjemný, svěží a elegantní, skvělou výjimečnost mu dává receptura, která obsahuje kůru z italských bio citrónů, pomerančů, bergamotu a 19 vybraných bylin, které se 48 hodin macerují a následně průtahově destilují 14 hodin. Citrusové tóny, jemný dotek chmele a typický jalovcový závěr je opravdu úžasný.

GINZA GIN

Ginza Gin je magie práce s jalovcovým destilátem a citrusem Yuzu s velmi lahodnou chuťi. To vše je práce mistrů destilatérů u Rudolfa Jelínka s odkazem na japonské tradiční ovoce. Pravlastí yuzu je Korea nebo Tibet, ale své stálé místo má především v japonské kuchyni, říká se mu někdy také „japonský citron“. Chuťově je nejpodobnější grapefruitu. Nečekejte ale šťavnatou dužinu, na které si smlsnete k svačině. Dužina yuzu je spíš suchá a obsahuje hodně pecek. Pokud máme správné informace, tak bylo vydestilováno pouze 913 lahví. 

LITTLE URBAN GIN

Little Urban Distillery Gin  je typu London Dry Gin a je silně jalovcový, protože z dobrého ginu musí být jalovec cítit. Současně je gin dostatečně jemný, aby byl pitelný i samotný. Skladba bylin pro výrobu je v základu spíše konzervativní, přičemž část běžně používaných plodů je nahrazena resp.doplněna typicky lokálními, zejména z oblasti Vysočiny. V chuti, ale i v ve vůni se pak projevůjí tóny jablka, lipového i bezového květu, červené jeřabiny a nebo rakytník. Varianta "Matured"  je postavená na základu výše uvedeného London dry ginu, jeho staření probíhá minimálně 3 měsíce v sudech ze srbského jalovce. Po té se teprve ředí na 47% .

 

LITTLE URBAN WINTER GIN

Little Urban Winter Gin 33% - Sametová hutná chuť zanechá dlouho stopu na patře a jemné doslazení činí z této speciality vyjímečný ginový likér pro zimní období. Podíl alkoholu 33% činí z tohoto likéru výbornou variantu i pro milovníky destilátů. Likér vyrobený z původního originálního Little Urban London Dry Ginu ve kterém macerovala aronie (černá jeřabina). Štáva z těchto plodů je temně rubínová až černá.  Charakteričnost chuti, jemné ginové aroma i efektní, naprosto přírodní barva činí z tohoto likéru i výbornou složku různých twistů známých koktejlů.

ZAKÁZKOVÝ GIN - POOR MAN´s GIN, ŽUFÁNEK FAT CAT GIN, LE GIN OCCULTE, BAGSY´S DNA GIN, GINGER BERLIN, HVOZD GIN, AESCULAP

Velkým hitem posledních 2-3 let je zakázková výroba ginu pro bary , zejména v Praze a Brně a mít něco jiného zvláštního, než se dá běžně koupit. Tomu se věnuje jak lihovar Žufánek, tak i Little Urban Distillery. Variace těchto ginu jsou velmi různorodé od macerování extra bylinek až po netypické záležitosti jako je např. káva. Ale co si budeme povídat, pro mistry paliče ač to je velmi prestižní záležitost, tak practnost výroby těchto unikátů je obrovská.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Na zakázku vlastní etikety

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ