• Kategorie blogu
Blog
Laserové gravírování na dřevěné kazety
15.09.2023
Laserové gravírování na dřevěné kazety
Chcete někoho okouzlit ? I to umíme a víme jak ................ číst celé
Zobrazit všechny články
Sledujte nás na sítích

         

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak investovat do tekutého zlata
11.02.2023

Jak investovat do tekutého zlata

Máte ve své matraci narvané miliony a vadí vám, že inflace a manželka vám z nich ukrajuje každý rok nemalou část? Možná je na čase popřemýšlet nad skleničkou dobré pálenky co s tím. 
Hmmm, kabriolet už mám, spoření taky, tak co s těmi pěnězi? Co takhle zainvestovat do pořádné lahve.


Tady je na čase si hodit led do trenek a zpomalit. Jako u každé investice, i zde jsou různá úskalí, která na nás čekají. Jako každý investiční obor, i zde potřebujeme poznat danou problematiku a začít se orientovat ve světě alkoholu. Minimálně v dané kategorii. Sledovat dané trendy. Vědět co se dá sehnat a jak prodat. Jak se pohybuje aktuální cena a jak se vyvíjí cena dané lahve.
 Je důležité si říct, jak moc dlouho chcete danou lahev nechat ležet, nebo zda chcete něco rychloobrátkového. Bohužel rychloobrátkové zboží se shání hůře, než dlouhodobé investice.
Je také potřeba vědět, co je lokální záležitost a co je opravdu celosvětově populární. Obávám se, že o láhev ginu OMFG od pana Žufánka asi nikdo v Kuala Lumpur mít zájem nebude.


Dalším úskalím investicí do lahví je jejich skladování. Zabírá to místo u vás doma, pokud tedy bydlíte v jedna plus vokno se svým labradorem, moc toho asi nenakoupíte. Potřebuje také vhodné podmínky ke skladování jako tmu a sucho. Sluníčko vaší drahé lahvi moc nepomůže. Nedej bože můžete přijít o svoji investici při nějaké pohromě. To vše musíte brát v potaz.

Celkově whisky a víno jsou nejčastější dvě kategorie alkoholu vyhledávané pro investiční potenciál. Víno však může podléhat zkáze daleko rychleji než spirit. Na začátek bychom doporučovali se zaměřit pouze na jednu kategorii, než se pustíte do velkolepého investování napříč všemi směry.
Dlouho době sběratelsky úspěšná je například značka Macallan. Tady velmi často lze narazit na opravu ojedinělé kousky, které dosahují mnohamilionových hodnot. Pokud patříte mezi milovníky kouřové whisky, můžete zabrousit ke značce Ardbeg, která vydává celou řadu specialit a limitovaných edic.
Jestli se řadíte ale spíše mezi milovníky rumu, tak bych neváhal šáhnout po nějaké hezké lahvi od společnosti Plantation, nebo mezi odborníky velmi ceněné rumy z palírny Foursquare. Tato palírna vydá jen velmi omezené množství lahví každý rok.
Jako u každé věci i zde platí, že není třeba nic uspěchat a na vše se pořádně připravit. Investiční tuzemák asi jen tak nenajdeme, takže bychom se spíše měli orientovat na zahraniční značky. Určitě nezapomeňte také sledovat zahraniční online shopy. Cizokrajný eshop občas dokáže nabídnout lepší cenu než tuzemský prodejce ( aspoň že tuzemský rum je odzkoušená kvalita ).  
Někdy není od věci začít sbírat třeba určitou řadu. Ucelené kolekce mají daleko větší cenu než jen pouze jednotlivé kousky.
Ať už začínáte s čímkoliv, investice do alkoholu má jednu velkou výhodu. Když se unáhlíte a koupíte láhev, která nemá investiční potencionál, vždy ji můžete vypít. To se zlatem neuděláte.

P.S. nejlepší je investice do zážitků a ty alkohol umí udělat taky :-)

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vydestilované novinky do emailu
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od českých mistrů destilatérů. Rozesíláme 1x za měsíc.
Naše záruky

Do 24 hodin zásilku odesíláme

  Sledování zásilky

  Zabalené v protinárazovém obalu

  3Dplatba kartou nebo dobírka

  Můžete objednat i větší množství, my zboží dodáme do 7 dnů

 

Ikony u zboží

45%  Obsah % alkoholu

  Limitovaná edice 

    Medaile či jiné ocenění

  Dárkové balení

    Laserové gravírování do dřeva

Podporujeme
 
 
 
  • Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let
  • Při převzetí zboží bude ověřen váš věk
  • Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní
Kontakty
Logo
(Po-Pá, 8-14 hod.)
Powered by DESTILERKA.CZ